| | | AAA
Przedszkole Samorządowe Nr 22
SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Grupa III - Żabki

Zakodowane przedszkole

Ilość zdjęć: 71

W ramach Code Week w piątek zakodowaliśmy przedszkole bawiąc się w "podchody". Wędrowaliśmy od sali do sali, w których były przygotowane zadania z kodowania. Za każde wykonane zadanie dzieci zabierały sylabę z różną ilości kropek. Po powrocie do swojej sali dzieci układając zebrane sylaby wg wzrastającej ilości kropek odczytali hasło: ZAKODOWANI.

pokaż więcej »

Koszyczki wielkanocne

Ilość zdjęć: 60

Grupy: Żabek, Tropicieli i Misiów w ramach realizowanego w przedszkolu ogólnopolskiego programu: "Uczymy dzieci programować" układały wg współrzędnych lub wg instrukcji słownej koszyczki wielkanocne.

pokaż więcej »

Dzień Matematyki

Ilość zdjęć: 35

12 marca w naszym przedszkolu odchodziliśmy wszyscy Dzien Matematyki. Było bardzo dużo liczenia, klasyfikowania, porównywania. Zadania matematyczne dla każdej grupy oceniały kuchareczki, które najpierw pięknie wystąpiły w przedstawieniu.

pokaż więcej »

Dzień Bezpiecznego Internetu

Ilość zdjęć: 20

W Dniu 6 lutego obchodzony jest Dzien Bezpiecznego Internetu. Grupy Tropicieli, Żabek i Smerfów z naszego przedszkola także zgłosiły inicjatywę uczestnictwa w obchodach tego dnia. Przez dwa dni zajęcia były poświęcone właśnie tej tematyce.

pokaż więcej »

Dzień Babci i Dziadka w grupie Żabek

Ilość zdjęć: 8

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprosilismy babcię Ali, która przeczytała dzieciom bajkę o Czerwonym Kapturku. Dzieci słuchały jak zaczarowane i pięknie odpowiadały na temat wysłuchanego tekstu.Babcia Ali była pod wrażeniem aktywności Żabek. Po wysłuchaniu bajki bawiliśmy się w kodowanie. Dzieci układały historyjkę obrazkową do bajki, próbowały z pomocą n-la opowiedzieć co przedstawia poszczególny obrazek, układaĺy drogę Czerwonego Kapturka do domku babci ucząc się logicznego myślenia, utrwalając strony lewa, prawa, góra, dół. Świetnie sìę z naszym gościem bawiliśmy. Dzieci były zachwycone. Grupa Żabek zaprasza wszystkie chętne osoby dorosłe do przeczytania bajki lub baśni w ustalonym terminie przez wychowawców.

pokaż więcej »

Jasełka w grupie Żabek

Ilość zdjęć: 18

W grupie Żabek w postacie biblijne wcielili się rodzice. Brawo!!!

pokaż więcej »

Zajęcia w grupie Żabek

Ilość zdjęć: 18

Temat Kuchnia - wycieczka do kuchni przedszkolnej.Zabawy na macie-przyporządkowywanie urządzeń,wyposażenia do określonych pomieszczeń w domu,przeliczanie,używanie określeń: na,pod za przed. Zabawy z kołem.Wyróżnianie koła wśród innych figur,układanie rytmu, utrwalenie kolorów, układanie widoku, odwzorowywanie, zabawa z piosenka "kolorowy deszcz"przyporządkowywanie kolorów kredek do odpowiednich kolorów kół podczas piosenki.

pokaż więcej »