AAA
Przedszkole Samorządowe Nr 22
SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Galeria

Poziomki kodują

Ilość zdjęć: 41

pokaż więcej »

Kodujemy z PS nr 29

Ilość zdjęć: 5

W ramach Code Week gościliśmy dzisiaj przedszkolaki z PS nr 29. Dzieci świetnie poradziły sobie ze wszystkimi wyzwaniami.

pokaż więcej »

Spacerkiem po Kielcach

Ilość zdjęć: 16

Najpierw wizyta w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś", a potem spacerkiem po Kielcach. Tak w piątek grupy Pszczółek i Poziomek spędziły przedpołudnie.

pokaż więcej »

Zakodowane przedszkole

Ilość zdjęć: 71

W ramach Code Week w piątek zakodowaliśmy przedszkole bawiąc się w "podchody". Wędrowaliśmy od sali do sali, w których były przygotowane zadania z kodowania. Za każde wykonane zadanie dzieci zabierały sylabę z różną ilości kropek. Po powrocie do swojej sali dzieci układając zebrane sylaby wg wzrastającej ilości kropek odczytali hasło: ZAKODOWANI.

pokaż więcej »

Goście w przedszkolu

Ilość zdjęć: 5

W dniu 11 października w ramach Code Week nasze przedszkole odwiedziły przedszkolaki z P.S. nr 29, aby uczestniczyć w zajęciach z kodowania "Jesienne kodowanie"

pokaż więcej »

Święto Drzewa

Ilość zdjęć: 42

W dniu 10 października obchodzone jest od wielu lat w naszym przedszkolu Święto Drzewa. W tym roku to święto połączyliśmy z Turniejem patriotycznym z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Punktem kulminacyjnym obchodów naszego święta było posadzenie w ogrodzie przedszkolnym drzewka pamięci - symbolu życia i wolności.

pokaż więcej »

Projekt "Piękna Nasza Polska Cała"

Ilość zdjęć: 29

Nasza placówka bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym"Piękna Nasza Polska Cała". Na bieżąco wykonujemy zadania z projektu. Dotychczas zostały zrealizowane: - Zorganizowanie kącików "Piękna nasza Polska cała; - "Na skrzydłach historii" - wykonanie prezentacji multimedialnej - Wysłanie pocztówki swojej miejscowości do autorki projektu, celem tego działania jest wykonanie z nadesłanych pocztówek mapy Polski; - "Napisz kartkę Bohaterom" - "Szlakiem historii" - wycieczka (zdjęcia już zamieszczone w galerii)

pokaż więcej »

Tropiciele na wycieczce

Ilość zdjęć: 60

Wielka siła małych stworzeń – owady zapylające – dwa warsztaty dla dzieci WARSZTAT NR 1 TEMAT: „Z kwiatka na kwiatek” – znaczenie owadów w procesie zapylania WARSZTAT NR 2 Temat: W Królestwie pszczół - Pszczoły miodne i niemiodne

pokaż więcej »

Żabki i Biedronki na wycieczce

Ilość zdjęć: 66

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Na Górce” przyniosła Żabką i Biedronką wiele wrażeń. Dzieci obcowały ze zwierzętami zagrodowymi, ulubieńcem był szczeniaczek o imieniu Iskierka. Poznały procedurę wypieku chlebka. Wyrabiały ciasto i piekły podpłomyki. Odwiedziły warsztat tkacki, podziwiały gobeliny oraz zapoznały się z tradycyjnymi ludowymi strojami z naszego regionu. Dzieci ozdabiały sylwety zwierząt wypalone w drewnie, oglądały szmaciane laleczki, które Pani Jadzia samodzielnie wykonuje w swoim gospodarstwie. Nawet jedną z nich otrzymały w prezencie. Piekły kiełbaski oraz kosztowały domowe ciasta oraz pyszny chlebek. Ogromną atrakcją była dla dzieci przejażdżka furmanką, którą bardzo chciały wracać do przedszkola

pokaż więcej »