| | | AAA
Przedszkole Samorządowe Nr 22
SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Galeria

Kodujemy muzykę

Ilość zdjęć: 1

Podczas kolejnych zajęć w ramach Code Week w PS nr 22 w Kielcach kodowalismy muzykę. Korzystając z pomysłów Anny Świć koordynatorki programu "Uczymy Dzieci Programować", z naszymi małymi gośćmi z PS nr 18 w Kielcach bawiliśmy się z bum bum rurkami, dzwonkami, matą edukacyjną i makey makey.

pokaż więcej »

Tworzymy mapę naszego województwa z programem Uczymy Dzieci Programować

Ilość zdjęć: 27

w dniu 18.10 dzieci kodowały mapę naszego województwa. Najpierw obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną na poczet projektu Piękna nasza Polska cała. Dowiedziały się jakie ciekawe miejsca można zobaczyć w regionie świętokrzyskim. Potem w grupach zaznaczały obiekty i rysowały trasy dla ozobota. W piątek zajęliśmy się Kielcami. Najpierw dzieci kolorowały różne miejsca naszego miasta. Potem ułożyliśmy rysunki na kształt przypominający kontury Kielc. Potem ułożone zostały puzzle tworząc trasę dla ozobota. Dzisiaj to roboty zwiedzały naszą miejscowość.

pokaż więcej »

Kodujemy informacje dotyczące naszej miejscowości z programem Uczymy Dzieci Programować

Ilość zdjęć: 39

Dzisiaj zakodowaliśmy informacje dotyczące naszej miejscowości. Najpierw dzieci obejrzały mapę z zaznaczonymi województwami, przeliczając dowiedziały się ile ich jest i odszukały woj. świętokrzyskie. Potem odkodowaliśmy nazwę miejscowości, w której mieszkamy i nazwy różnych ciekawych miejsc w Kielcach. Ułożyliśmy skrypt trasy z przedszkola do parku z warunkiem że po drodze zwiedzamy różne ciekawe miejsca w Kielcach.

pokaż więcej »

Przedszkole Samorządowe Nr 22 szuka algorytmów z programem Uczymy Dzieci Programować

Ilość zdjęć: 37

Zajęcia rozwijające logiczne myślenie z wykorzystaniem maty edukacyjnej i ozobotów

pokaż więcej »

Tropiciele poznają historię Code Week z programem Uczymy Dzieci Programować

Ilość zdjęć: 5

Dzieci poznały historię Code Week, odszukały nasze wydarzenia na mapie Europy. Nauczyły się tańca robotów.

pokaż więcej »

Zawody "Biało czerwone"

Ilość zdjęć: 68

W ramach realizowanego międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała" w dniu 17 października odbyły się zawody sportowe biało-czerwone. Dzięki uprzejmości dyrekcji, grona pedagogicznego i młodzieży mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu na boisku Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach. Oprócz konkurencji sportowych było odśpiewanie hymnu państwowego, musztra w wykonaniu klasy mundurowej, a także tańce. Na koniec wspólnie z uczniami ZSM utworzyliśmy flagę naszego kraju. Młodzież w mundurach odprowadziła dzieci do bramy przedszkolnej gdzie utworzyła piękny szpaler.

pokaż więcej »

Poziomki kodują

Ilość zdjęć: 41

pokaż więcej »

Kodujemy z PS nr 29

Ilość zdjęć: 5

W ramach Code Week gościliśmy dzisiaj przedszkolaki z PS nr 29. Dzieci świetnie poradziły sobie ze wszystkimi wyzwaniami.

pokaż więcej »

Spacerkiem po Kielcach

Ilość zdjęć: 16

Najpierw wizyta w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś", a potem spacerkiem po Kielcach. Tak w piątek grupy Pszczółek i Poziomek spędziły przedpołudnie.

pokaż więcej »