| | | AAA
Przedszkole Samorządowe Nr 22
SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Galeria

Turniej przyrodniczy

Ilość zdjęć: 14

Nadia, Olek i Damian z grupy Tropicieli reprezentowali nasze przedszkole w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Przyrodniczej dla przedszkolaków "Przyroda w czterech porach roku". Dzieci świetnie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami i oprócz dyplomu przywiozły zestaw nagłośnieniowy jako nagrodę. Brawo!!!

pokaż więcej »

Zajęcia otwarte w grupie Żabek

Ilość zdjęć: 41

Dzieci z grupy Żabek zaprosiły na zajęcia otwarte swoich rodziców, podczas których przedszkolaki wykonywały zadania z zakresu kodowania: układanie na macie flagi wg współrzędnych, układanie puzzli (godła Polski), sudoku z symbolami związanymi z Polską oraz zakodowali trasę Zakopane-Kraków -Warszawa -Toruń- Gdańsk za pomocą skryptu strzałkowego. Podczas zajęć dzieci śpiewały piosenki o Polsce i tańczyły tańce ludowe.

pokaż więcej »

Rekord o godz. 11.11

Ilość zdjęć: 61

Na boisku Zespołu Szkół Mechanicznych nasze przedszkolaki, klasy mundurowe i uczniowie z Zespołu Szkół dla Słabosłyszących i Niesłyszących wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy, biorąc tym samym udział w biciu rekordu na największą liczbę dzieci śpiewających Mazurek Dąbrowskiego. Potem był przemarsz pod Pomnik Niepodległości i złożenie wieńca.

pokaż więcej »

Konkurs piosenki "Zielono mi"

Ilość zdjęć: 11

W dniu 6 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się V edycja konkursu piosenki ekologicznej "Zielono mi". Nasze przedszkole reprezentowały "Tropicielki" czyli zespół sześciu dziewczynek z grupy Tropiciele. Dziewczynki zaprezentowały piosenkę "Jesienna zagadka" i zdobyły II miejsce. Nagrodą w konkursie dla przedszkola jest zestaw nagłaśniający.

pokaż więcej »

Warsztaty LEGO

Ilość zdjęć: 80

w dniu 25 października grupy Tropicieli, Żabek i Biedronek gościły panie z EDUKIDO, które przeprowadziły dla nich warsztaty o wietrze. Rozmowa na temat co to jest wiatr, skąd się bierze, co mamy dzięki niemu. Budowanie pojazdów, które mogłyby poruszać się za pomocą siły wiatru. Próby poruszania budowli z wykorzystaniem suszarki. Przebudowywanie pojazdów tak, aby każdy miał żagielek. Otrzymanie dyplomów i wspólna fotografia zakończyła warsztaty.

pokaż więcej »

Warsztaty kulinarne

Ilość zdjęć: 33

W dniu 19 października pan Piotr, tata Frania przeprowadził w grupie Tropicieli warsztaty kulinarne. Pyszne lody najpierw z sokiem owocowym, potem na bazie ciasteczek Oreo i samodzielnie pokrojone przez dzieci ananasy i mango pobudziły kubki smakowe. Samodzielnie robiony "kawior pomarańczowy" to kolejna atrakcja kulinarna. Dodatkowe czary nie dotyczyły jedzenia, ale były wielkim zaskoczeniem i ciekawostką. Dzieci mogły zobaczyć bowiem co się dzieje z nadmuchanymi balonami, gdy umieszczone zostaną w ciekłym azocie, a co się stanie po ich wyjęciu.Bardzo dziękujemy za wspaniałe warsztaty.

pokaż więcej »

Przedszkolaki wspólnie programują z programem Uczymy Dzieci Programować

Ilość zdjęć: 19

W piątek wspólnie z dziećmi podsumowaliśmy Code Week i stworzyliśmy plakat programu Uczymy dzieci programować.

pokaż więcej »