SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Aktualności

12 października 2017 15:20 | Aktualności

CodeWeek

Trwa tydzień kodowania. Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbywa się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pomiędzy 7-22.10.2017 będą odbywają się wydarzenia z zakresu nauki programowania, które poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia wprowadzą uczestników w podstawy programowania.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbywa się już po raz piąty. Bierze w nim udział 50 krajów.

W ramach dzialań programu Mistrzowiie Kodowania Junior nasze przedszkole również organizuje wydarzenia zapraszając dzieci z innych placówek. 

Przeczytano: 26 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry