Przedszkole Samorządowe Nr 22
http://ps22kielce.superszkolna.pl

10 lutego 2018 12:33 | Aktualności

Uczymy dzieci programować

 

Uczymy Dzieci Programować - to ogólnopolski program edukacyjny kierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców...program, w którym będziemy uczyć podstaw programowania przez doświadczanie i zabawę, łącząc jego elementy z zajęciami z różnych edukacji. Organizatorem programu jest marka EduSense.

Korzyści z nauki programowania są ogromne. Nie tylko rozwijamy logiczne algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, oswajamy nowoczesne technologie, ale też pracujemy nad kształtowaniem postaw prospołecznych, umiejętnością pracy zespołowej, trudną sztuką szukania kompromisów. Nie chcemy, żeby dzieci tylko prawidłowo tworzyły kod, chcemy, żeby myślały, doświadczały, poszukiwały, kreatywnie, odważnie patrzyły na świat.     

Na czym polega uczestnictwo w programie? Otóż raz w tygodniu należy wykonać zadanie zalecane przez koordynatorów. Program jest kontynuacją konkursu w którym uczestniczyła grupa Tropicieli w grudniu. Tym razem do programu przystąpiły jeszcze dwie grupy: Smerfy i Żabki. Pierwsze zadania już wykonane (patrz Galeria)