SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Grupa II - Smerfy

Poznajemy ozoboty

Ilość zdjęć: 44

Po Dashu i Docie przyszła kolej na Ozoboty. Dzisiaj gościliśmy na zajęciach w grupie I i II pana Rafała Mitkowskiego prezesa zarządu firmy Edu Sense, który poprowadził warsztaty z małymi robocikami zwanymi Ozobotami. Dzieci zaczynały od rzeczy najprostszej czyli rysowania markerami dróg, po których podążał robot.Potem były nieco trudniejsze zadania.Rysowane sekwencje kolorów sprawiały, że Ozobot przyspieszał, zwalniał, czy tez zatrzymywał się na chwilę. Dzieciom spodobały się te malutkie kulki, które potrafią robić ciekawe rzeczy. Mamy je przez tydzień do przetestowania. Dziękujemy za taką możliwość i wspaniałe warsztaty panu Rafałowi.

pokaż więcej »

Spotkanie w BWA

Ilość zdjęć: 40

Dzieci z grupy Smerfów wybrały się w piątek 2 czerwca, do galerii Biura Wystaw Artystycznych na spotkanie z panią Katarzyną Olbrycht ilustratorką książek. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje ilustracja, co inspiruje artystkę, oraz zwiedziły wystawę jej autorstwa. Wzięły udział w warsztatach przygotowanych w oparciu o wystawę pt "Duży pokój" . Wysłuchały opowiadania pt "Babcia jest konieczna", a następnie same zaprojektowały własny pokój. Przed galerią dzieci obejrzały tablice, na których zapisana jest w obrazach legenda powstania Kielc. W drodze powrotnej wycieczkę uatrakcyjnił spacer po parku połączony oczywiście z karmieniem kaczek i gołębi.

pokaż więcej »

Smerfy poznają roboty

Ilość zdjęć: 26

W piątek grupa Smerfów po raz pierwszy miała okazję do zabaw z robotami Dashem i Dotem. Dzieci uczyły się kierować Dashem tak, aby dotarł do wytyczonego wcześniej i zakodowanego celu.Smerfy prowadziły robota od bajki do bajki, gdzie czekały na nich zadania do wykonania m. in. melodie grane przez Dasha, które dzieci miały rozpoznać. Następnie przedszkolaki w aplikacji Scratch Junior na scenie teatralnej umieszczały czarodzieja, który za pomocą słów abrakadabra wyczarowywał pojawiającego się i znikającego duszka.

pokaż więcej »

Symbole narodowe.

Ilość zdjęć: 21

pokaż więcej »

Bal ekologiczny

Ilość zdjęć: 24

pokaż więcej »