SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Grupa III - Żabki

Żabki poznają Ozoboty

Ilość zdjęć: 84

W środę grupę Żabek odwiedziły Ozoboty. Dzieci wraz z robocikami wybrały się na wycieczkę do ZOO, poznając mieszkające tam zwierzęta. Mini roboty poruszały się także po kolorowych liniach na naszym stawie, świecąc przy tym w kolorze czerwonym, zielonym oraz niebieskim. Przedszkolaki utrwaliły kolory oraz samodzielnie stworzyły wielokolorowy tor dla swoich małych przyjaciół. Żabki z wielkim entuzjazmem bawiły się Ozobotami i już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.

pokaż więcej »

Zakodowana muzyka

Ilość zdjęć: 16

We wtorek na zajęciach Żabki bawiły się muzyką. Poznały gamę C-dur korzystając z kolorowego plotka, po którym wspinał się kotek. Kodowały piosenkę, pt. "Wlazł kotek na plotek", a następnie próbowały ją wygrać na dzwonkach i bum bum rurkach. Poszło im całkiem nieźle.

pokaż więcej »

Dbamy oo środowisko

Ilość zdjęć: 6

Dzisiaj podczas zajęć Żabki utrwalały wiadomości dotyczące dbania o środowisko. Do osiągnięcia celu została wykorzystana gra ekologiczna. Dzieci rzucały kostką i w zależności od ilości oczek na kostce poruszały się po planszy. Aby grać dalej dziecko miało za zadanie odpowiedzieć co przedstawia obrazek. Puste pola, to cofanie się o dwa pola. Przed obiadem dzieliły wyrazy na sylaby i układały przy obrazkach odpowiednią ilość liczmanów.

pokaż więcej »

Bal ekologiczny

Ilość zdjęć: 24

pokaż więcej »

Maluchy kodują

Ilość zdjęć: 6

pokaż więcej »

Dzień Czekolady

Ilość zdjęć: 11

pokaż więcej »

Witaj Wiosno!

Ilość zdjęć: 23

Dzisiaj w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Panie z grup I, II i III przygotowały inscenizację "Witaj Wiosno". W postać Sowy wcieliła się wicedyrektor przedszkola p. Ewa, p. Monika to Zima, p. Agnieszka z maluchów odegrała rolę Wiatru, p. Agnieszce z grupy Tropicieli przypadła rola Wiosny, narratorem była natomiast p.Edyta. Dzieci były zwiastunami wiosny: Tropiciele- bociany Smerfy- pierwiosnki Żabki- żabki Biedronki- leszczyna Krasnale- przebiśniegi Misie- skowronki W trakcie inscenizacji przedszkolaki śpiewały wiosenne piosenki, a na koniec wszyscy wspólnie z Wiosną odtańczyliśmy "Wiosennego rocka". Mamy nadzieję, że wiosna już zostanie z nami. Witaj Wiosno!

pokaż więcej »