Przedszkole Samorządowe Nr 22
SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Grupa III - Żabki

Dzień Bezpiecznego Internetu

Ilość zdjęć: 20

W Dniu 6 lutego obchodzony jest Dzien Bezpiecznego Internetu. Grupy Tropicieli, Żabek i Smerfów z naszego przedszkola także zgłosiły inicjatywę uczestnictwa w obchodach tego dnia. Przez dwa dni zajęcia były poświęcone właśnie tej tematyce.

pokaż więcej »

Dzień Babci i Dziadka w grupie Żabek

Ilość zdjęć: 8

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprosilismy babcię Ali, która przeczytała dzieciom bajkę o Czerwonym Kapturku. Dzieci słuchały jak zaczarowane i pięknie odpowiadały na temat wysłuchanego tekstu.Babcia Ali była pod wrażeniem aktywności Żabek. Po wysłuchaniu bajki bawiliśmy się w kodowanie. Dzieci układały historyjkę obrazkową do bajki, próbowały z pomocą n-la opowiedzieć co przedstawia poszczególny obrazek, układaĺy drogę Czerwonego Kapturka do domku babci ucząc się logicznego myślenia, utrwalając strony lewa, prawa, góra, dół. Świetnie sìę z naszym gościem bawiliśmy. Dzieci były zachwycone. Grupa Żabek zaprasza wszystkie chętne osoby dorosłe do przeczytania bajki lub baśni w ustalonym terminie przez wychowawców.

pokaż więcej »

Jasełka w grupie Żabek

Ilość zdjęć: 18

W grupie Żabek w postacie biblijne wcielili się rodzice. Brawo!!!

pokaż więcej »

Zajęcia w grupie Żabek

Ilość zdjęć: 18

Temat Kuchnia - wycieczka do kuchni przedszkolnej.Zabawy na macie-przyporządkowywanie urządzeń,wyposażenia do określonych pomieszczeń w domu,przeliczanie,używanie określeń: na,pod za przed. Zabawy z kołem.Wyróżnianie koła wśród innych figur,układanie rytmu, utrwalenie kolorów, układanie widoku, odwzorowywanie, zabawa z piosenka "kolorowy deszcz"przyporządkowywanie kolorów kredek do odpowiednich kolorów kół podczas piosenki.

pokaż więcej »

Zabawy na macie

Ilość zdjęć: 20

Zabawy ,,Żabek " na macie. Dzieci utrwalały kolory, przeliczały owoce,układały rytmy, dzieliły wyrazy na sylaby. Jednym słowem była super zabawa.

pokaż więcej »

Święto Muzyki w przedszkolu

Ilość zdjęć: 18

Święto Muzyki w przedszkolu uświetnił swoim występem na skrzypcach Franio z grupy Smerfy. Było to niezwykłe przeżycie dla wszystkich obecnych.Bardzo dziękujemy Franiowi i jego mamie, że mieliśmy możliwość wysłuchania tak pięknego koncertu. Mini koncert na dzwonkach zaprezentowali chłopcy z grupy Tropiciele. Były również tańce z paskami kolorowymi, gra na niekonwencjonalnych instrumentach, śpiew i taniec.

pokaż więcej »

Dzień Przedszkolaka

Ilość zdjęć: 60

20 września obchodzimy Dzień Przedszkolaka z tej okazji w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, na której wszystkie dzieci śpiewały, tańczyły i świetnie się bawiły. W grupach wykonały kotyliony- medale przedszkolaka i zjadły odnalezione podczas zabawy "w zimno, ciepło" cukierki. Wszystkim przedszkolakom składamy jeszcze raz z okazji ich święta najserdeczniejsze życzenia.

pokaż więcej »

Kropki i "Żabki"

Ilość zdjęć: 20

Zabawy Żabek z kropkami.

pokaż więcej »