Przedszkole Samorządowe Nr 22
SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Grupa II -Tropiciele

Dzień Bezpiecznego Internetu

Ilość zdjęć: 20

W Dniu 6 lutego obchodzony jest Dzien Bezpiecznego Internetu. Grupy Tropicieli, Żabek i Smerfów z naszego przedszkola także zgłosiły inicjatywę uczestnictwa w obchodach tego dnia. Przez dwa dni zajęcia były poświęcone właśnie tej tematyce.

pokaż więcej »

Karanawał

Ilość zdjęć: 57

Wybrane ujęcia związane z realizowanym blokiem tematycznym "Karanawał" w grupie Tropicieli.

pokaż więcej »

Tropiciele kodują dla Babci i Dziadka

Ilość zdjęć: 23

Przez cały tydzien grupa Tropicieli wykonywała różne zadania związane ze Świętem Babci i Dziadka.Układaliśmy na macie wg wspołrzednych domki dziadków ze strony mamy i taty. Według wiersza ułożyliśmy kwiaty na macie. Poniewaz wszystkie wnuki kochają swoje babcie i dziadków nie mogło obyc sie bez serduszek: wg symetrii na macie, bijące serduszko na tabletach, czy mandala serduszkowa z trasą dla ozobota oraz wiele innych aktywności. A wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

pokaż więcej »

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Ilość zdjęć: 4

Dzieci z grupy Tropicieli brały udział w konkursie plastycznym "Bajkowy świat" zorganizowanym przez Osiedlowy Dom Kultury KSM. II miejsce zdobyła Emilka Mikołajczyk, a pozostałe dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Brawo Tropiciele!

pokaż więcej »

W świątecznym nastroju

Ilość zdjęć: 56

W dniu 14 grudnia grupa Tropicieli zaprezentowała swoim najbliższym program z udziałem aniołków, Św. Floriana, Św. Mikołaja z pomocnikami i świerszczyka.

pokaż więcej »

Malujemy bombki

Ilość zdjęć: 20

W dniu 5 grudnia grupy Smerfów i Tropicieli wzięły udział w warsztatach malowania bombek w Skarżysku Kamiennej.

pokaż więcej »

Czekając na święta

Ilość zdjęć: 21

"Czekając na święta...uczymy dzieci programować" to tytuł konkursu w, którym bierze udział grupa Tropicieli. Najpierw przygotowaliśmy kalendarz adwentowy. Codziennie będziemy wykonać jedno zadanie związane z programowaniem, przypisane do danego dnia w kalendarzu adwentowym. Raz w tygodniu będziemy otrzymywać 15 zadań, z których należy wybrać 5 i umieścić w kalendarzu pod wybranymi datami z danego tygodnia. Organizatorami konkursu są: EduSense Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Dobrzańskiego 3, NIP 9462657265 REGON: 363648719 wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000599279. Kodowanie na dywanie Anna Świć, ul. Tulipanowa 13a, 20-827 Lublin Nip 7122808600, REGON 060139458

pokaż więcej »

Mały miś w świecie wielkiej literatury

Ilość zdjęć: 5

„Mały miś w świecie wielkiej literatury” to projekt realizowany w grupie Tropicieli. W zeszłym roku Miś Tuptuś wędrował po kieleckich przedszkolach. W tym roku będzie odwiedzał nasze kochane przedszkolaki w ich domkach. Stworzona została „Księga podróży Misia Tuptusia”, w której każde dziecko będzie miało swoją kartę. Swoją podróż Tuptuś rozpoczął 24 listopada. Pierwszym domkiem, który odwiedził był dom Frania. W poniedziałek Tuptuś udał się do domu Jasia. Potem zapraszany będzie do innych przedszkolaków, aby poznawać coraz to nowe historie.

pokaż więcej »

„Dbam o świat od najmłodszych lat”

Ilość zdjęć: 31

„Dbam o świat od najmłodszych lat” to temat przewodni warsztatów zorganizowanych przez fundację Vive Serce Dzieciom oraz wydawnictwo Mac, dla grupy Tropicieli oraz Smerfów dnia 24 listopada. Dzieci wysłuchały opowiadania, rozmawiały o segregowaniu odpadów, a następnie sprzątały las, umieszczając odpady w worki o odpowiednim kolorze. Projekt, w którym uczestniczyliśmy miał na celu: • uwrażliwienie dzieci na potrzebę ochrony środowiska naturalnego; • przeciwdziałanie zanieczyszczania przyrody; • rozbudzenie zachowań proekologicznych wśród dzieci; • zapoznanie z ideą recyklingu, a także z możliwością ponownego wykorzystania odpadów (np. odpady tekstylne posłużyć mogą do zrobienia szmacianych lalek lub misiów). Wszystkie dzieci po odbytych zajęciach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody (zestaw odblasków).

pokaż więcej »