SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Grupa I -Tropiciele

Tęcza

Ilość zdjęć: 27

pokaż więcej »

Wycieczka grupa I

Ilość zdjęć: 77

pokaż więcej »

Festiwal piosenki

Ilość zdjęć: 13

Dzieci z grupy Tropiciele na czele z solistami Leną, Mają i Mikołajem wzięły udział w konkursie piosenki "Bliżej NATURY- bliżej SIEBIE". Nasi mali artyści oprócz symbolicznych nagród indywidualnych wyśpiewali dla przedszkola sprzęt nagłaśniający. SUPER PRZEDSZKOLAKI!

pokaż więcej »

Kodujemy ze spinnerami

Ilość zdjęć: 13

Dzisiaj do kodowania wykorzystaliśmy modne wśród dzieci spinnery. Dzieci ułożyły domek Smerfów,który był zarazem pole gry. Dwie grupy miały dojść do określonych punktów, a droga wyznaczona została przez spinnery. Jeden wyznaczał kierunek poruszania się pionka, drugi ilość kroków.

pokaż więcej »

Ozoboty pomagają poznać prace piekarza

Ilość zdjęć: 29

Dzisiaj poznawaliśmy pracę piekarza. Razem z Ozobotami uczyliśmy się wierszyka "Piekarz". Układaliśmy historyjkę obrazkową w odpowiedniej kolejności. Bułeczki piekliśmy do melodii "Ciasto" wg B. Strauss. Zakodowaliśmy również drogę "Od ziarenka do bułeczki"

pokaż więcej »

Numery alarmowe

Ilość zdjęć: 37

w poznawaniu i utrwalaniu numerów alarmowych pomagały dzisiaj Tropicielom Ozoboty. Na początku dzieci słuchały sygnałów dźwiękowych, wydawanych przez samochody służb ratunkowych, a następnie odszukiwali odpowiednie ilustracje. Potem Ozoboty odszukiwały drogi od samochodów do numerów. Po dojechaniu Ozobota do numeru alarmowego dzieci układały dany numer pod odpowiednią ilustracją. Na kolejnej karcie czarnym markerem zaznaczono drogi do numeru 112, która okazała się najkrótszą z wszystkich. Wszystkie dzieci wystukiwały na klawiaturze telefonu numer 112. Bardzo ważnym ćwiczeniem było powiadamianie telefoniczne o rożnych zdarzeniach. Na koniec dzieci w grupach trzyosobowych rysowały drogi od zdarzenia do numeru, po których wędrowały Ozoboty.

pokaż więcej »

Ozoboty na zajęciach w grupie I

Ilość zdjęć: 49

Po Dashu i Docie przyszła kolej na Ozoboty. Dzisiaj gościliśmy na zajęciach w grupie I i II pana Rafała Mitkowskiego prezesa zarządu firmy Edu Sense, który poprowadził warsztaty z małymi robocikami zwanymi Ozobotami. Dzieci zaczynały od rzeczy najprostszej czyli rysowania markerami dróg, po których podążał robot.Potem były nieco trudniejsze zadania.Rysowane sekwencje kolorów sprawiały, że Ozobot przyspieszał, zwalniał, czy tez zatrzymywał się na chwilę. Dzieciom spodobały się te malutkie kulki, które potrafią robić ciekawe rzeczy. Mamy je przez tydzień do przetestowania. Dziękujemy za taką możliwość i wspaniałe warsztaty panu Rafałowi dla dzieci i nauczycieli.

pokaż więcej »

Poznajemy ozoboty

Ilość zdjęć: 44

Po Dashu i Docie przyszła kolej na Ozoboty. Dzisiaj gościliśmy na zajęciach w grupie I i II pana Rafała Mitkowskiego prezesa zarządu firmy Edu Sense, który poprowadził warsztaty z małymi robocikami zwanymi Ozobotami. Dzieci zaczynały od rzeczy najprostszej czyli rysowania markerami dróg, po których podążał robot.Potem były nieco trudniejsze zadania.Rysowane sekwencje kolorów sprawiały, że Ozobot przyspieszał, zwalniał, czy tez zatrzymywał się na chwilę. Dzieciom spodobały się te malutkie kulki, które potrafią robić ciekawe rzeczy. Mamy je przez tydzień do przetestowania. Dziękujemy za taką możliwość i wspaniałe warsztaty panu Rafałowi.

pokaż więcej »