SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Galeria

Mały miś w świecie wielkiej literatury

Ilość zdjęć: 5

„Mały miś w świecie wielkiej literatury” to projekt realizowany w grupie Tropicieli. W zeszłym roku Miś Tuptuś wędrował po kieleckich przedszkolach. W tym roku będzie odwiedzał nasze kochane przedszkolaki w ich domkach. Stworzona została „Księga podróży Misia Tuptusia”, w której każde dziecko będzie miało swoją kartę. Swoją podróż Tuptuś rozpoczął 24 listopada. Pierwszym domkiem, który odwiedził był dom Frania. W poniedziałek Tuptuś udał się do domu Jasia. Potem zapraszany będzie do innych przedszkolaków, aby poznawać coraz to nowe historie.

pokaż więcej »

„Dbam o świat od najmłodszych lat”

Ilość zdjęć: 31

„Dbam o świat od najmłodszych lat” to temat przewodni warsztatów zorganizowanych przez fundację Vive Serce Dzieciom oraz wydawnictwo Mac, dla grupy Tropicieli oraz Smerfów dnia 24 listopada. Dzieci wysłuchały opowiadania, rozmawiały o segregowaniu odpadów, a następnie sprzątały las, umieszczając odpady w worki o odpowiednim kolorze. Projekt, w którym uczestniczyliśmy miał na celu: • uwrażliwienie dzieci na potrzebę ochrony środowiska naturalnego; • przeciwdziałanie zanieczyszczania przyrody; • rozbudzenie zachowań proekologicznych wśród dzieci; • zapoznanie z ideą recyklingu, a także z możliwością ponownego wykorzystania odpadów (np. odpady tekstylne posłużyć mogą do zrobienia szmacianych lalek lub misiów). Wszystkie dzieci po odbytych zajęciach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody (zestaw odblasków).

pokaż więcej »

Sukienka księżniczki Zosi

Ilość zdjęć: 9

Baśniowa Kapela zawitała w naszym przedszkolu. Wspaniałe przedstawienie, pt. „Sukienka księżniczki Zosi” bardzo podobała się przedszkolakom. Wszyscy śpiewali piosenki i tańczyli

pokaż więcej »

Święto Pluszowego Misia

Ilość zdjęć: 33

Święto Pluszowego Misia” obchodzone jest 25 listopada, wyjątkowo w tym roku ta uroczystość odbyła się wcześniej. Dzieci przyniosły z domu swoje ukochane pluszaki, z którymi tańczyły, rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w różnych quizach i zabawach. Każda z grup zaśpiewała piosenkę o misiach. Wszyscy bawili się znakomicie!

pokaż więcej »

Zajęcia w grupie Żabek

Ilość zdjęć: 18

Temat Kuchnia - wycieczka do kuchni przedszkolnej.Zabawy na macie-przyporządkowywanie urządzeń,wyposażenia do określonych pomieszczeń w domu,przeliczanie,używanie określeń: na,pod za przed. Zabawy z kołem.Wyróżnianie koła wśród innych figur,układanie rytmu, utrwalenie kolorów, układanie widoku, odwzorowywanie, zabawa z piosenka "kolorowy deszcz"przyporządkowywanie kolorów kredek do odpowiednich kolorów kół podczas piosenki.

pokaż więcej »

Teatrzyk w przedszkolu

Ilość zdjęć: 20

Nasze przedszkole odwiedzili dziś aktorzy z fundacji PGE, przedstawiając historie pod tytułem „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” . Pokaz miał na celu ukazanie niebezpieczeństw związanych z korzystania z urządzeń elektrycznych przez dzieci bez udziału osób dorosłych, omówienie różnorodnych źródeł energii oraz uczulenie młodego pokolenia na konieczność oszczędzania energii elektrycznej. Po przedstawieniu dzieci z grup rozwiązywały wspólnie krzyżówkę. Pokaz bardzo wszystkim się podobał.

pokaż więcej »

Święto Dyni

Ilość zdjęć: 48

W poniedziałek w przedszkolu obchodziliśmy „Święto Dyni”. Dzieci przyniosły dynie, z którą bawiły się podczas naszego świętowania Uczyły się wierszyka o bohaterce dnia, tańczyły z dynią i wokół dyni.Przedszkolaki wymieniały jakie potrawy można z niej przyrządzić, uczestniczyły w konkurencjach sportowych: toczenie dyni do celu, podawanie dyni koledze lub koleżance stojąc w rozkroku między swoimi nogami oraz nad głowami. Wybrani oczywiście zostali król i królowa dyniowego święta.Na zakończenie sprawdzaliśmy co dynia kryje w środku.

pokaż więcej »

Code Week cd.

Ilość zdjęć: 31

Celem Code Week jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Z tej okazji nasze przedszkole organizowało wydarzenia na które zapraszane były inne placówki i rodzice.Odwiedziły nas Przedszkola nr 29 i 31, a w kodowanie podczas zajęć otwartych bawili się wraz z dziećmi rodzice z grupy Tropiciele.

pokaż więcej »

Wycieczka do Zagnańska

Ilość zdjęć: 43

W dniu 18 października przedszkolaki z czterech grup: Biedronki, Tropiciele, Smerfy i Misie udały się na wycieczkę do Zagnańska. Celem głównym był Dąb „Bartek”. Po dotarciu na miejsce dzieci poznały historię drzewa. Dowiedziały się, że to jedno z najbardziej znanych drzew i od 1954 roku jest pomnikiem przyrody. Od pana, którego tam spotkaliśmy dowiedzieliśmy się, że od dwóch lat nie ma już owoców, dlatego udaliśmy się do jego młodszego kuzyna, aby zebrać żołędzie, które zabraliśmy do przedszkola. Podczas zajęć „Od żołędzia do dębu” dzieci zasadzą żołędzie do doniczek i ustawią w kąciku przyrody, aby prowadzić obserwację wzrostu rośliny. Wycieczka bardzo dzieciom się podobała.

pokaż więcej »