SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Galeria

Powitanie Misia Dominika

Ilość zdjęć: 11

Dzisiaj grupa Tropicieli powitała Misia Dominika z Niepublicznego Przedszkola "U Dominikanek". Pani przeczytała Dominikowi książeczkę "Basia i przedszkole".

pokaż więcej »

Symbole wielkanocne.

Ilość zdjęć: 41

Dzieci z grupy II poznawały dziś na zajęciach symbole wielkanocne, które zostały wykorzystane do utrwalenia figur geometrycznych. Z jajeczek powstał kwadrat, a z zajączków trójkąt. Na bazie kwadratu ułożyły kurczątko. Po wykonaniu prac plastycznych, tło posłużyło do klasyfikowania wg koloru, a następnie do ułożenia rytmu.

pokaż więcej »

Miś Tuptuś wyrusza w podróż

Ilość zdjęć: 5

W poniedziałek 3 kwietnia Miś Tuptuś wyruszył w podróż po kieleckich przedszkolach. Na pożegnanie wysłuchał z nami książeczki "Przygody pieska Kudłatka".Miś zabrał ze sobą "Dziennik podróży", w którym w innych przedszkolach panie zapiszą jakich książeczek Tuptuś słuchał. Gdy wróci do nas będzie na pewno bardzo oczytany.

pokaż więcej »

Powroty ptaków

Ilość zdjęć: 26

pokaż więcej »

Dzień w grupie Tropicieli

Ilość zdjęć: 46

Dzisiaj były zajęcia muzyczne. Dzieci grały wg kolorowego kodu na bum bum rurkach i dzwonkach. Następnie jako przygotowanie do samodzielnego wykonania na kartach pracy układały drugie takie samo drzewo na macie, segregowały ptaki do gniazd wg gatunku. Najważniejsze zadanie to podział ptaków tak, aby na każdym drzewku było tyle samo. Po obiedzie przypomnienie na macie jakie są zasady gry Kodable i wprowadzenie aplikacji na tabletach.

pokaż więcej »

Motyle

Ilość zdjęć: 24

Grupa Smerfów zdobywała wiadomości na temat motyli. Jak na Mistrzów Kodowania przystało były działania na macie czyli układanie motyla wg współrzednych. W aplikacji Scratch Junior tworzyły latające motyle. Podczas zabaw dowolnych chętne dzieci grały w "kółko i krzyżyk", ale tym razem z wykorzystaniem kolorowych kubeczków. Zabawa wzbudziła wśród dzieci niesamowite emocje.

pokaż więcej »

Wiosenne porządki

Ilość zdjęć: 48

Dzisiaj dzieci dzieliły wyrazy: szufla, mop, trzepaczka, odkurzacz, miotła, wiadro i ścierka na sylaby, a następnie zgodnie z ich ilością w wyrazie przyporządkowywały do kartoników z odpowiednią liczbą oczek. Następnie porównywały i przeliczały obrazki w kolumnach. Nie mogło obyć się bez dostarczonych nam wczoraj kubeczków. Ponieważ tematyka zajęć to "Wiosenne porządki",porządkowaliśmy kubeczki tak, aby ustawić jednakowy kolor w rzędzie. Obowiązywały zasady, że poruszamy się przesuwając kubeczki w prawo, w lewo, na dół lub w górę. Nie wolno poruszać się na skos i podnosić kubeczka. Wczoraj kubeczki po skończonej zabawie nie zostały posegregowane, dlatego dzisiaj w ramach wiosennych porządków posegregowaliśmy je pięknie wg kolorów.

pokaż więcej »