Przedszkole Samorządowe Nr 22
SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Galeria

Święto Dyni

Ilość zdjęć: 48

W poniedziałek w przedszkolu obchodziliśmy „Święto Dyni”. Dzieci przyniosły dynie, z którą bawiły się podczas naszego świętowania Uczyły się wierszyka o bohaterce dnia, tańczyły z dynią i wokół dyni.Przedszkolaki wymieniały jakie potrawy można z niej przyrządzić, uczestniczyły w konkurencjach sportowych: toczenie dyni do celu, podawanie dyni koledze lub koleżance stojąc w rozkroku między swoimi nogami oraz nad głowami. Wybrani oczywiście zostali król i królowa dyniowego święta.Na zakończenie sprawdzaliśmy co dynia kryje w środku.

pokaż więcej »

Code Week cd.

Ilość zdjęć: 31

Celem Code Week jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Z tej okazji nasze przedszkole organizowało wydarzenia na które zapraszane były inne placówki i rodzice.Odwiedziły nas Przedszkola nr 29 i 31, a w kodowanie podczas zajęć otwartych bawili się wraz z dziećmi rodzice z grupy Tropiciele.

pokaż więcej »

Wycieczka do Zagnańska

Ilość zdjęć: 43

W dniu 18 października przedszkolaki z czterech grup: Biedronki, Tropiciele, Smerfy i Misie udały się na wycieczkę do Zagnańska. Celem głównym był Dąb „Bartek”. Po dotarciu na miejsce dzieci poznały historię drzewa. Dowiedziały się, że to jedno z najbardziej znanych drzew i od 1954 roku jest pomnikiem przyrody. Od pana, którego tam spotkaliśmy dowiedzieliśmy się, że od dwóch lat nie ma już owoców, dlatego udaliśmy się do jego młodszego kuzyna, aby zebrać żołędzie, które zabraliśmy do przedszkola. Podczas zajęć „Od żołędzia do dębu” dzieci zasadzą żołędzie do doniczek i ustawią w kąciku przyrody, aby prowadzić obserwację wzrostu rośliny. Wycieczka bardzo dzieciom się podobała.

pokaż więcej »

Święto Drzewa

Ilość zdjęć: 6

"Święto drzewa" to uroczystość , którą obchodziliśmy dzisiaj w naszym przedszkolu. Panie zaprezentowały kilka rodzajów drzew. Dzieci miały za zadanie dopasować owoce do odpowiedniego drzewa. Dowiedzieliśmy się jak należy postępować, by dbać o nasze środowisko. Dzieci wymieniały także, co dobrego dają nam drzewa. Zabawa ruchowa "Wirujący listek" roztańczyła naszych przedszkolaków. Uroczystość zwieńczyła praca grupowa mająca na celu udekorowanie drzewa liśćmi. Wszyscy świetnie się bawili.

pokaż więcej »

CodeWeek

Ilość zdjęć: 58

pokaż więcej »

Zabawy na macie

Ilość zdjęć: 20

Zabawy ,,Żabek " na macie. Dzieci utrwalały kolory, przeliczały owoce,układały rytmy, dzieliły wyrazy na sylaby. Jednym słowem była super zabawa.

pokaż więcej »

Święto Muzyki w przedszkolu

Ilość zdjęć: 18

Święto Muzyki w przedszkolu uświetnił swoim występem na skrzypcach Franio z grupy Smerfy. Było to niezwykłe przeżycie dla wszystkich obecnych.Bardzo dziękujemy Franiowi i jego mamie, że mieliśmy możliwość wysłuchania tak pięknego koncertu. Mini koncert na dzwonkach zaprezentowali chłopcy z grupy Tropiciele. Były również tańce z paskami kolorowymi, gra na niekonwencjonalnych instrumentach, śpiew i taniec.

pokaż więcej »

Gród Pędzików - wycieczka

Ilość zdjęć: 41

Dzieci zwiedzały kuźnię, wioskę rycerską oraz oglądały repliki zbroi rycerskich. Uczestniczyły w pokazie strzelectwa z armaty, w pokazie wybijania monet i strzelaniu z łuku.

pokaż więcej »

W Komisariacie Policji

Ilość zdjęć: 19

13 września grupa Smerfów odwiedziła Komisariat Policji I. W spotkaniu uczestniczyli nadkom. Marcin Chatys- zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach oraz policjantki i policjanci Komisariatu Policji I w Kielcach. Spotkanie prowadziły: sierż. Pędzik Małgorzata, mł.asp. Joanna Woźniak- Krześ, sierż. Iwona Kępa oraz Koziołek SPOKO.

pokaż więcej »