SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Galeria

Rodzice odkodowują

Ilość zdjęć: 18

W maju Kot Scratch, z którym pracujemy w ramach projektu Mistrzowie Kodowania Junior, obchodzi 10 urodziny. Z tej okazji zaprosiliśmy, aby włączyli się z nami do świętowania i zabawy również rodzice i bliscy naszych przedszkolaków. Wielu rodziców naszych przedszkolaków chętnie odkodowywało. Poprzez zaznaczanie kwadracików wg określonych współrzędnych powstał obrazek kota Scratcha i litery MK(Mistrzowie Kodowania). Dziękujemy, że możemy na Was liczyć!

pokaż więcej »

Ostatni dzień z robotami

Ilość zdjęć: 30

Ostatni dzień w naszym przedszkolu roboty Dash i Dot spędziły w grupie starszaków. Dzieci doprowadzała Dasha na określone współrzędne na macie podawane przez nauczyciela.Był slalom pomiędzy kręglami, a potem zbijanie wyznaczonych kręgli. Dzieci odgadywały melodie znanych piosenek wygrywanych przez Dasha, a także kolorów w kolejności w jakiej zostały wygrane.Starszaki kodowały dźwięki na tablecie, które potem Dash wygrywał na dzwonkach, po czym rytm powtarzały dzieci poprzez wyklaskiwanie, stukanie lub tupanie.

pokaż więcej »

Urodziny Kota Scratcha

Ilość zdjęć: 68

Maj to miesiąc, w którym obchodzi 10 urodziny Scratch. To kot z aplikacji z którą pracujemy w ramach projektu Mistrzowie Kodowania Junior. W związku z urodzinami zgłosiliśmy wydarzenie "Scratch Day" i zaprosiliśmy na nie dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 26. Z ekranu powitał dzieci Scratch i zaprosił do wspólnej zabawy. Przedszkolaki układały obrazki od najmniejszej ilości kropek do największej, dzięki temu dowiedziały się jak kot zaplanował swoje święto.Były czapeczki, zabawa przy piosence "Ciasto", układanie tortu na macie wg wiersza, był też mini torcik z kubeczków. Zamiast soczku zabawa przy piosence "Wytańcz witaminy". Kolejnym zadaniem było rysowanie tortu na tabletach. Na urodziny dotarły także roboty. Dash przywiózł prezent, który okazał się torbą cukierków dla dzieci. Na koniec przekazując sobie Dota dzieci mówiły robocikowi co najbardziej podobało im się na zajęciach. Przedszkolaki z PS nr 26 świetnie poradziły sobie z zadaniami, chociaż niektóre wykonywały po raz pierwszy Brawo!

pokaż więcej »

Powrót Misia Tuptusia

Ilość zdjęć: 6

Z długiej podróży wrócił do przedszkola Miś Tuptuś. Dzisiaj obejrzeliśmy "Dziennik podróży" naszego misia i przeczytaliśmy fragment zapisków z wyprawy. Codziennie będziemy poznawać przygody Tuptusia w innych kieleckich przedszkolach. Witaj z powrotem Tuptusiu!

pokaż więcej »

Łąka w aplikacji Scrath Junior

Ilość zdjęć: 18

Dzisiaj trudne zadanie dla naszych Tropicieli. W aplikacji Scrath Junior rysowały kwiatki, biedronki motylki, które programowały potem za pomocą klocków ruchu tak, aby się poruszały.

pokaż więcej »

Misia Pusia

Ilość zdjęć: 4

pokaż więcej »

Na łące. Biedronki

Ilość zdjęć: 37

Po wysłuchaniu bajki o biedronkach dzieci układały sylwety wg ilości kropek od 1 do 6.Świetnie im poszło również dokładanie liści z cyframi. Następnie ułożyły biedronki "na łące", a także, kod wg którego miał się poruszać Dash czyli od biedronki z najmniejszą liczbą kropek na skrzydełkach do największej. Tematem zajęć plastycznych była również biedronka z połówki styropianowego jajka.

pokaż więcej »

ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

Ilość zdjęć: 29

Dzisiaj w grupie Tropicieli na zajęciach z języka angielskiego dzieci obchodziły Święto Niezapominajki. Utrwalały kolory, a w szczególności kolor niebieski. Wszystkie zabawy związane były z tą barwą.

pokaż więcej »

Smerfy poznają roboty

Ilość zdjęć: 26

W piątek grupa Smerfów po raz pierwszy miała okazję do zabaw z robotami Dashem i Dotem. Dzieci uczyły się kierować Dashem tak, aby dotarł do wytyczonego wcześniej i zakodowanego celu.Smerfy prowadziły robota od bajki do bajki, gdzie czekały na nich zadania do wykonania m. in. melodie grane przez Dasha, które dzieci miały rozpoznać. Następnie przedszkolaki w aplikacji Scratch Junior na scenie teatralnej umieszczały czarodzieja, który za pomocą słów abrakadabra wyczarowywał pojawiającego się i znikającego duszka.

pokaż więcej »