Przedszkole Samorządowe Nr 22
SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Galeria

Turniej przedszkolaków

Ilość zdjęć: 50

W dniu 13.12.2017 odbył się corocznie organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody turniej przedszkolaków "Cztery pory roku". Nasze przedszkole godnie reprezentowały dziewczynki z grupy Smerfy: Natalka Chrzanowska, Natalka Brożyna i Nicola Górecka.

pokaż więcej »

Malujemy bombki

Ilość zdjęć: 20

W dniu 5 grudnia grupy Smerfów i Tropicieli wzięły udział w warsztatach malowania bombek w Skarżysku Kamiennej.

pokaż więcej »

Czekając na święta

Ilość zdjęć: 21

"Czekając na święta...uczymy dzieci programować" to tytuł konkursu w, którym bierze udział grupa Tropicieli. Najpierw przygotowaliśmy kalendarz adwentowy. Codziennie będziemy wykonać jedno zadanie związane z programowaniem, przypisane do danego dnia w kalendarzu adwentowym. Raz w tygodniu będziemy otrzymywać 15 zadań, z których należy wybrać 5 i umieścić w kalendarzu pod wybranymi datami z danego tygodnia. Organizatorami konkursu są: EduSense Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Dobrzańskiego 3, NIP 9462657265 REGON: 363648719 wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000599279. Kodowanie na dywanie Anna Świć, ul. Tulipanowa 13a, 20-827 Lublin Nip 7122808600, REGON 060139458

pokaż więcej »

Mały miś w świecie wielkiej literatury

Ilość zdjęć: 5

„Mały miś w świecie wielkiej literatury” to projekt realizowany w grupie Tropicieli. W zeszłym roku Miś Tuptuś wędrował po kieleckich przedszkolach. W tym roku będzie odwiedzał nasze kochane przedszkolaki w ich domkach. Stworzona została „Księga podróży Misia Tuptusia”, w której każde dziecko będzie miało swoją kartę. Swoją podróż Tuptuś rozpoczął 24 listopada. Pierwszym domkiem, który odwiedził był dom Frania. W poniedziałek Tuptuś udał się do domu Jasia. Potem zapraszany będzie do innych przedszkolaków, aby poznawać coraz to nowe historie.

pokaż więcej »

„Dbam o świat od najmłodszych lat”

Ilość zdjęć: 31

„Dbam o świat od najmłodszych lat” to temat przewodni warsztatów zorganizowanych przez fundację Vive Serce Dzieciom oraz wydawnictwo Mac, dla grupy Tropicieli oraz Smerfów dnia 24 listopada. Dzieci wysłuchały opowiadania, rozmawiały o segregowaniu odpadów, a następnie sprzątały las, umieszczając odpady w worki o odpowiednim kolorze. Projekt, w którym uczestniczyliśmy miał na celu: • uwrażliwienie dzieci na potrzebę ochrony środowiska naturalnego; • przeciwdziałanie zanieczyszczania przyrody; • rozbudzenie zachowań proekologicznych wśród dzieci; • zapoznanie z ideą recyklingu, a także z możliwością ponownego wykorzystania odpadów (np. odpady tekstylne posłużyć mogą do zrobienia szmacianych lalek lub misiów). Wszystkie dzieci po odbytych zajęciach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody (zestaw odblasków).

pokaż więcej »

Sukienka księżniczki Zosi

Ilość zdjęć: 9

Baśniowa Kapela zawitała w naszym przedszkolu. Wspaniałe przedstawienie, pt. „Sukienka księżniczki Zosi” bardzo podobała się przedszkolakom. Wszyscy śpiewali piosenki i tańczyli

pokaż więcej »

Święto Pluszowego Misia

Ilość zdjęć: 33

Święto Pluszowego Misia” obchodzone jest 25 listopada, wyjątkowo w tym roku ta uroczystość odbyła się wcześniej. Dzieci przyniosły z domu swoje ukochane pluszaki, z którymi tańczyły, rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w różnych quizach i zabawach. Każda z grup zaśpiewała piosenkę o misiach. Wszyscy bawili się znakomicie!

pokaż więcej »

Zajęcia w grupie Żabek

Ilość zdjęć: 18

Temat Kuchnia - wycieczka do kuchni przedszkolnej.Zabawy na macie-przyporządkowywanie urządzeń,wyposażenia do określonych pomieszczeń w domu,przeliczanie,używanie określeń: na,pod za przed. Zabawy z kołem.Wyróżnianie koła wśród innych figur,układanie rytmu, utrwalenie kolorów, układanie widoku, odwzorowywanie, zabawa z piosenka "kolorowy deszcz"przyporządkowywanie kolorów kredek do odpowiednich kolorów kół podczas piosenki.

pokaż więcej »

Teatrzyk w przedszkolu

Ilość zdjęć: 20

Nasze przedszkole odwiedzili dziś aktorzy z fundacji PGE, przedstawiając historie pod tytułem „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” . Pokaz miał na celu ukazanie niebezpieczeństw związanych z korzystania z urządzeń elektrycznych przez dzieci bez udziału osób dorosłych, omówienie różnorodnych źródeł energii oraz uczulenie młodego pokolenia na konieczność oszczędzania energii elektrycznej. Po przedstawieniu dzieci z grup rozwiązywały wspólnie krzyżówkę. Pokaz bardzo wszystkim się podobał.

pokaż więcej »