SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Galeria

Żabki poznają Ozoboty

Ilość zdjęć: 84

W środę grupę Żabek odwiedziły Ozoboty. Dzieci wraz z robocikami wybrały się na wycieczkę do ZOO, poznając mieszkające tam zwierzęta. Mini roboty poruszały się także po kolorowych liniach na naszym stawie, świecąc przy tym w kolorze czerwonym, zielonym oraz niebieskim. Przedszkolaki utrwaliły kolory oraz samodzielnie stworzyły wielokolorowy tor dla swoich małych przyjaciół. Żabki z wielkim entuzjazmem bawiły się Ozobotami i już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.

pokaż więcej »

Język angielski w grupie Biedronek

Ilość zdjęć: 19

Praca w aplikacji scratch junior, utrwalenie kolorów w języku angielskim poprzez pracę i zabawę na tabletach

pokaż więcej »

Numery alarmowe

Ilość zdjęć: 37

w poznawaniu i utrwalaniu numerów alarmowych pomagały dzisiaj Tropicielom Ozoboty. Na początku dzieci słuchały sygnałów dźwiękowych, wydawanych przez samochody służb ratunkowych, a następnie odszukiwali odpowiednie ilustracje. Potem Ozoboty odszukiwały drogi od samochodów do numerów. Po dojechaniu Ozobota do numeru alarmowego dzieci układały dany numer pod odpowiednią ilustracją. Na kolejnej karcie czarnym markerem zaznaczono drogi do numeru 112, która okazała się najkrótszą z wszystkich. Wszystkie dzieci wystukiwały na klawiaturze telefonu numer 112. Bardzo ważnym ćwiczeniem było powiadamianie telefoniczne o rożnych zdarzeniach. Na koniec dzieci w grupach trzyosobowych rysowały drogi od zdarzenia do numeru, po których wędrowały Ozoboty.

pokaż więcej »

Ozoboty na zajęciach w grupie I

Ilość zdjęć: 49

Po Dashu i Docie przyszła kolej na Ozoboty. Dzisiaj gościliśmy na zajęciach w grupie I i II pana Rafała Mitkowskiego prezesa zarządu firmy Edu Sense, który poprowadził warsztaty z małymi robocikami zwanymi Ozobotami. Dzieci zaczynały od rzeczy najprostszej czyli rysowania markerami dróg, po których podążał robot.Potem były nieco trudniejsze zadania.Rysowane sekwencje kolorów sprawiały, że Ozobot przyspieszał, zwalniał, czy tez zatrzymywał się na chwilę. Dzieciom spodobały się te malutkie kulki, które potrafią robić ciekawe rzeczy. Mamy je przez tydzień do przetestowania. Dziękujemy za taką możliwość i wspaniałe warsztaty panu Rafałowi dla dzieci i nauczycieli.

pokaż więcej »

Poznajemy ozoboty

Ilość zdjęć: 44

Po Dashu i Docie przyszła kolej na Ozoboty. Dzisiaj gościliśmy na zajęciach w grupie I i II pana Rafała Mitkowskiego prezesa zarządu firmy Edu Sense, który poprowadził warsztaty z małymi robocikami zwanymi Ozobotami. Dzieci zaczynały od rzeczy najprostszej czyli rysowania markerami dróg, po których podążał robot.Potem były nieco trudniejsze zadania.Rysowane sekwencje kolorów sprawiały, że Ozobot przyspieszał, zwalniał, czy tez zatrzymywał się na chwilę. Dzieciom spodobały się te malutkie kulki, które potrafią robić ciekawe rzeczy. Mamy je przez tydzień do przetestowania. Dziękujemy za taką możliwość i wspaniałe warsztaty panu Rafałowi.

pokaż więcej »

Spotkanie w BWA

Ilość zdjęć: 40

Dzieci z grupy Smerfów wybrały się w piątek 2 czerwca, do galerii Biura Wystaw Artystycznych na spotkanie z panią Katarzyną Olbrycht ilustratorką książek. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje ilustracja, co inspiruje artystkę, oraz zwiedziły wystawę jej autorstwa. Wzięły udział w warsztatach przygotowanych w oparciu o wystawę pt "Duży pokój" . Wysłuchały opowiadania pt "Babcia jest konieczna", a następnie same zaprojektowały własny pokój. Przed galerią dzieci obejrzały tablice, na których zapisana jest w obrazach legenda powstania Kielc. W drodze powrotnej wycieczkę uatrakcyjnił spacer po parku połączony oczywiście z karmieniem kaczek i gołębi.

pokaż więcej »