SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Galeria

Rekord o godz. 11.11

Ilość zdjęć: 61

Na boisku Zespołu Szkół Mechanicznych nasze przedszkolaki, klasy mundurowe i uczniowie z Zespołu Szkół dla Słabosłyszących i Niesłyszących wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy, biorąc tym samym udział w biciu rekordu na największą liczbę dzieci śpiewających Mazurek Dąbrowskiego. Potem był przemarsz pod Pomnik Niepodległości i złożenie wieńca.

pokaż więcej »

Konkurs piosenki "Zielono mi"

Ilość zdjęć: 11

W dniu 6 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się V edycja konkursu piosenki ekologicznej "Zielono mi". Nasze przedszkole reprezentowały "Tropicielki" czyli zespół sześciu dziewczynek z grupy Tropiciele. Dziewczynki zaprezentowały piosenkę "Jesienna zagadka" i zdobyły II miejsce. Nagrodą w konkursie dla przedszkola jest zestaw nagłaśniający.

pokaż więcej »

Warsztaty LEGO

Ilość zdjęć: 80

w dniu 25 października grupy Tropicieli, Żabek i Biedronek gościły panie z EDUKIDO, które przeprowadziły dla nich warsztaty o wietrze. Rozmowa na temat co to jest wiatr, skąd się bierze, co mamy dzięki niemu. Budowanie pojazdów, które mogłyby poruszać się za pomocą siły wiatru. Próby poruszania budowli z wykorzystaniem suszarki. Przebudowywanie pojazdów tak, aby każdy miał żagielek. Otrzymanie dyplomów i wspólna fotografia zakończyła warsztaty.

pokaż więcej »

Warsztaty kulinarne

Ilość zdjęć: 33

W dniu 19 października pan Piotr, tata Frania przeprowadził w grupie Tropicieli warsztaty kulinarne. Pyszne lody najpierw z sokiem owocowym, potem na bazie ciasteczek Oreo i samodzielnie pokrojone przez dzieci ananasy i mango pobudziły kubki smakowe. Samodzielnie robiony "kawior pomarańczowy" to kolejna atrakcja kulinarna. Dodatkowe czary nie dotyczyły jedzenia, ale były wielkim zaskoczeniem i ciekawostką. Dzieci mogły zobaczyć bowiem co się dzieje z nadmuchanymi balonami, gdy umieszczone zostaną w ciekłym azocie, a co się stanie po ich wyjęciu.Bardzo dziękujemy za wspaniałe warsztaty.

pokaż więcej »

Przedszkolaki wspólnie programują z programem Uczymy Dzieci Programować

Ilość zdjęć: 19

W piątek wspólnie z dziećmi podsumowaliśmy Code Week i stworzyliśmy plakat programu Uczymy dzieci programować.

pokaż więcej »

Kodujemy muzykę

Ilość zdjęć: 1

Podczas kolejnych zajęć w ramach Code Week w PS nr 22 w Kielcach kodowalismy muzykę. Korzystając z pomysłów Anny Świć koordynatorki programu "Uczymy Dzieci Programować", z naszymi małymi gośćmi z PS nr 18 w Kielcach bawiliśmy się z bum bum rurkami, dzwonkami, matą edukacyjną i makey makey.

pokaż więcej »

Tworzymy mapę naszego województwa z programem Uczymy Dzieci Programować

Ilość zdjęć: 27

w dniu 18.10 dzieci kodowały mapę naszego województwa. Najpierw obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną na poczet projektu Piękna nasza Polska cała. Dowiedziały się jakie ciekawe miejsca można zobaczyć w regionie świętokrzyskim. Potem w grupach zaznaczały obiekty i rysowały trasy dla ozobota. W piątek zajęliśmy się Kielcami. Najpierw dzieci kolorowały różne miejsca naszego miasta. Potem ułożyliśmy rysunki na kształt przypominający kontury Kielc. Potem ułożone zostały puzzle tworząc trasę dla ozobota. Dzisiaj to roboty zwiedzały naszą miejscowość.

pokaż więcej »