SERDECZNIE WITA "PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI" Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową . MOTTO PRZEDSZKOLA: "Nauczyciele, dzieci i rodzice są nićmi jednego kłębka, które powinny łączyć się w harmonijnym splocie" C. Freinet

Święto Pluszowego Misia

„Święto Pluszowego Misia”

– scenariusz imprezy


Cele ogólne:
-umożliwienie dzieciom przeżywania uroczystości przedszkolnej
-aktywne włączanie dzieci do przygotowania i uatrakcyjniania wspólnego świętowania
-propagowanie wśród dzieci głośnego czytania
-integracja dzieci przedszkolnych

-stwarzanie sytuacji sprzyjających kontaktowi z literaturą dziecięcą,
-kształcenie spostrzegawczości i logicznego myślenia,

 

Przebieg    uroczystości:


1. Powitanie wszystkich zgromadzonych dzieci i ich misiów. Poznanie historii Święta Pluszowego Misia.
2. Piosenka „Jadą, jadą misie”. Zaśpiewajmy i zatańczmy do piosenki o misiach! Tworzymy pociągi w grupach.

3. Zabawa z misiem wg instruktażu nauczycielki - „ Misiowy masaż”
do słów rymowanki:
Przyszła jesień z deszczowymi chmurami'
a po parku chodzą dzieci parami
( po misia plecach maszerują paluszki)
na alejkach ścielą się liści dywany
( głaskają całą dłonią)
i brązowe spadają kasztany(
ukłucia palcem)
my zbierzmy te dary jesieni(
chwyt pięcioma palcami)
układamy je w rządkach na ziemi(
rysowanie grzbietem dłoni linii)
W domu tato wywierci w nich dziurki(
wiercenie opuszkiem palców)
nawleczemy je wtedy na sznurki (
dwie faliste linie wykonane na plecach

4. Zabawa z misiami przy piosence  „Pluszowy miś”

5. Urządzenie wystawki misiów, przy melodii „Entertinment

6. Układanie opowiadania do obrazków: niedźwiadek, drzewo, plaster miodu, pszczoła, złamana gałąź, śpiący niedźwiedź.

 Opowiadanie ruchowe „Misie i miód”:
To będzie opowiadanie o misiach, które lubią miód. Ja jestem dużym misiem, wy małymi misiami. Małe misie robią to, co duży miś.
– Misie wstają, przeciągają się… w brzuszkach mamy pusto (głaszczą się po brzuchach) i mruczą (mrrr… mrrr…)
– tam na drzewie (gest w górę) jest miód
– wchodzimy na drzewo (stojąc w miejscu naśladują wdrapywanie się na drzewo)
– sięgamy łapą po miód (wyciągają rękę, nabierają na niby miód i wkładają do buzi)
– dobry miód (mruczą, mlaskają, oblizują usta)
– a tu przyleciała pszczoła i bzyczy (bzzzzzz…)
– może użądlić (misie machają łapami)
– trach, spadają z drzewa (siadają na podłodze)
– w brzuszku pełno (klepią sie po brzuchu)
– idziemy spać (ziewają, przeciągają się, kładą na ziemi i udają że śpią).
7. Piosenka „Prawa łapka

8. Zadanie zespołowe dla każdej z grup. Dzieci otrzymują figury geometryczne. Grupa I – koła, grupa II – kwadraty, grupa III – trójkąty, grupa VI – prostokąty. Zadanie polega na stworzeniu misia „Kółeczko”, misia „Kwadraciaka”, misia „Trójkąciaka”, misia „Prostokątniaka”. Grupy IV i V – „misiowe” sudoku

9. Piosenka „Gumimiś

10. Słuchanie książki „Miś Uszatek” w ramach akcji „Cała polska czyta dzieciom” przez zaproszonego gościa.

11. Zabawa przy piosence „Bara Bara” wg kodu.

Opracowanie: Edyta Szewczyk

Katarzyna Kowalczyk